Főmenü:
Riasztórendszer
A riasztórendszerek kábelezését az újonnan épülő lakásokban és házakban az előrelátó kivitelezők vagy tulajdonosok beépítik-beéppíttetik-hogy a későbbiekben ebből ne legyen probléma. Ilyenkor -ez a jobbik eset -az szokott előfordulni, hogy a csövezést megcsinálták, de a kábeleket nem húzták be. Namármost ezután a kábeleleket vagy be lehet húzni vagy nem(50-50% a tapasztalat alapján) Tehát a legjobb eset ha már a kábelek is be vannak húzva.Akkor jövünk mi, és egy pár óra alatt összerakjuk a kért riasztórendszert.
Amikor egy olyan lakásban vagy házban kell kiépíteni a rendszert ahol nincs kábelelőkészítés ,akkor többféle megoldás van a kábelezésre:
1.A rendszer eszközeinek a kábeleit a meglévő fűtés ,gáz vagy vízcsövekre kábelkötegelővel rögzítjük ha ezek a csövek a mennyezet alatt futnak és annál jobb,minél több helyiségben vannak.A kábeleket csak az veszi észre,aki tudja hogy ott van.Ezek a kábelek mind tűzálló kábelek, tehát a fűtéscső hője sem tehet kárt bennük.
2.Külső fehér kábelcsatornában vezetjük a kábeleket.Ez a leggyakoribb és legelfogadhatóbb megoldás.
3.Családi házak esetében a mozgásérzékelők kábeleit a helyiségekből a padlásra felfúrva vezetjük,a padláson a riasztóközponthoz kell eljutni,ami lehet fent a padláson is elhelyezve.Legtöbb ilyen esetben a vezetékes telefonvonal is megjelenik fent, tehát ezzel sincs gond.
4.A meglévő elektromos hálózat csöveit felhasználva behúzzuk a riasztó kábeleit mellé.(ez a ritkább esetben működik,de sok példa volt már rá)
5.A fenti próbálkozások vegyesen.
6.Ha festés előtt vagyunk, akkor bevéssük és bevakoljuk a falba a vezetékeket.
7.Vezetéknélküli mozgás , nyitás és üvegtörésérzékelőket alkalmazunk, valmint létezik vezetéknélküli kezelő is, ezeknek az ára természetesen sokkal drágább mint a vezetékeseknek.
Almenü: